Księga Gości weselnych- konieczność czy zbędny dodatek?

W trakcie planowania ślubu oraz obmyślania niezbędnych elementów uroczystości, Młodzi często natrafiają na wzmiankę o Księdze Gości. Czy jest to niezbędny element każdego wesela? Oczywiście, ilu ludzi tyle opinii na ten temat, niemniej jest ona bardzo miłą pamiątką na kolejne lata. A co może się w niej znaleźć?
Jeśli Księga Gości zostanie ustawiona w atrakcyjnym dla Gości miejscu, to znaczy przy wejściu na salę weselną lub obok stolika Młodej Pary to można spodziewać sie w niej szczerych i pięknych życzeń wykonanych już w luźniejszej atmosferze. Przy Księdze Gości może pojawić się opcja dodania fotografii, czy to poprzez pozostawienie aparatu drukującego zdjęcia, czy popularnej foto budki.
Jeśli wodzirej wspomni o możliwości złożenia wpisu w takiej księdze, na pamiątkę dla Pary Młodej, to także zapewne zwróci to uwagę mniej zaangażowanych Gości.
A sama księga w wersji tradycyjnej, czyli w postaci książki czy albumu nie odstraszy swoją formą i zachęci do umieszczenia wpisu nawet mniej nowoczesnym członkom rodziny.
Księga Gości może zostać później uzupełniona fotografiami z uroczystości i stanowić dodatkową pamiątkę ze Ślubu